Kredyty hipoteczne

Kredyt hipoteczny – to długoterminowy kredyt bankowy, który udzielany jest najczęściej na budowę lub zakup nieruchomości.

 

Można go sklasyfikować wg dwóch podstawowych kryteriów tj. : celu na jaki jest przeznaczony oraz waluty w jakiej jest udzielany.
Ze względu na cel wyróżniamy:

 
a) Kredyt hipoteczny – przeznaczony na zakup mieszkania własnościowego lub spółdzielczego, domu lub innej nieruchomości.
b) Kredyt budowlano –hipoteczny – przeznaczony na budowę nieruchomości przez osobę fizyczną, spółdzielnię lub dewelopera. Najczęściej uruchamiany w transzach.
c) Pożyczka hipoteczna – przeznaczona na cel dowolny.

 
Ze względu na walutę:
a) Kredyt w walucie krajowej,
b) Kredyt w walucie obcej.

 
ZALETY:
Kredyt hipoteczny jest najtańszym kredytem na rynku. Dzięki niemu możemy kupić nieruchomość, na którą nie moglibyśmy sobie pozwolić tylko z samych oszczędności. Przy kredycie uruchamianym w transzach odsetki naliczane są od wykorzystanej kwoty, a nie od całości przyznanej sumy.

 

 

DLA KOGO?
Kredyt hipoteczny możemy zaciągnąć na zakup mieszkania, remont nieruchomości , budowę domu lub spłatę innych kredytów. Dzięki możliwości rozłożenia kredytu nawet na kilkadziesiąt lat, rata kredytu nie jest dużym obciążeniem dla domowego budżetu – w przeciwieństwie do raty kredytu gotówkowego.
Pożyczka hipoteczna zaś przeznaczona jest dla osób prywatnych posiadających nieruchomość, potrzebujących środki na cel dowolny i szukających najniżej oprocentowanego kredytu.

 

 

Jeśli jesteś zainteresowany możliwością skorzystania z kredytu hipotecznego , skontaktuj się z nami !!!